Pogoda na maj 2017 w Polsce


Pogoda na maj 2017 w Polsce

Warto sprawdzić czego od pogody będzie można spodziewać się w maju – w końcu jest to już w pełni wiosenny okres, który kojarzy się z ładną pogodą, ale nigdy nie możemy być tego pewni. Warto byłoby sprawdzić jaką pogodę w kraju ma przynosić maj, dzięki czemu nic nas nie zaskoczy i będziemy mogli poczynić na ten okres jakieś plany.

Początek maja

Sam początek maja będzie przyjemny, chociaż zależy to w dużej mierze od regionu, bowiem najchłodniej ma być na Pomorzu. W omawianym okresie na termometrach w dzień ma gościć temperatura wynoszącą od 16 do nawet 19 stopni na plusie. Do tego większość dni ma być słoneczna i pogodna, a w większości regionów również długi majowy weekend ma być okresem udanym. Przelotne opady deszczu mogą się pojawiać w okolicy 2 lub 3 maja, ale nie zdominują dnia. Po opadach na pewno nastąpią przejaśnienia. Wieczorami i podczas nocy ma wtedy być od 4 do 8 stopni na plusie.

Połowa maja

Co pod względem aury przyniesie nam natomiast połowa maja? Pogoda w tym okresie będzie zadowalająca i warto sobie coś wtedy zaplanować. Synoptycy zapowiadają od 16 do nawet 22 stopni Celsjusza! Jest to również okres, w którym nie ma się co obawiać nocnych przymrozków, po 15 maja temperatury są już tylko plusowe i będą powoli wzrastać nawet do 8-9 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi jeszcze o dni, będzie w większości przypadków słonecznie i przyjemnie, zachmurzenie zapowiadane jest na 17 maja, natomiast opady deszczu w przelotnej formie czekają nas w okolicy 13 i 20 dnia miesiąca.

Koniec maja

Zobaczmy jeszcze co synoptycy mówią o prognozach na zakończenie maja. Po 20 dniu miesiąca w dzień temperatury gwałtownie poszybują w górę, będzie nawet 24-25 stopni Celsjusza! Będzie słonecznie i tylko z niewielkim zachmurzeniem, a opady deszczu pojawią się w okolicy 20, 21 i 27 maja. Wieczorami i podczas nocy ma być od 9 do 11 stopni Celsjusza. Taka aura dobrze rokuje na czerwiec.

 

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017: Sprawdź pogodę na zimę 2017 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2016

Pogoda na grudzień 2016

Pogoda na grudzień 2016: Sprawdź pogodę na grudzień 2016 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2016 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2016: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Pogoda na maj 2017 w Polsce?

pogodajnia na Facebook'u