Weekend majowy 2017 pogoda w Zakopanym


Pogoda na długi majowy weekend 2017 w Zakopanym

Mimo że Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski to nie brakuje tam turystów również wiosną i w lecie, a właściwie to sezon trwa tam przez cały rok. Na pewno wiele osób w górach będzie wypoczywało podczas długiego weekendu majowego, dlatego trzeba sprawdzić prognozy zapowiadane dla tego regionu przez synoptyków, w końcu marzy nam się niczym nie zakłócony wypoczynek, w tym także przez pogodę.

Warto przyjrzeć się pogodzie zapowiadanej przez synoptyków na długi majowy weekend w górach, ponieważ aura pewnie nie do końca spełni nasze oczekiwania. Niestety, nie mamy na to wpływu, musimy pogodzić się z tym co niesie nam natura. Mimo że mamy wtedy wolne i chętnie gdzieś wyjeżdżamy, pogoda nas nie zadowoli.

1 maja w Zakopanym synoptycy zapowiadają, że w dzień temperatura powietrza ma sięgać17 stopni Celsjusza i ma to być najprzyjemniejsza chwila całego długiego weekendu, potem czeka nas już załamanie pogody. 2 maja ma być 16 stopni na plusie, dzień później już 15. Będzie można odczuć obniżenie się temperatury, ponieważ 2 i 3 maj będą całkiem pochmurne i bez przejaśnień, w wyniku czego odczuwalnie będzie nieco chłodniej niż w rzeczywistości.

Kolejna zła wiadomość dotyczy opadów deszczu – te będą nam towarzyszyły w Zakopanym przez cały długi weekend majowy, ale na szczęście mają to być opady przelotne. Mimo wszystko na wyjście w góry taka pogoda raczej się nie nadaje, można jedynie pomyśleć o spacerach po Dolinach czy wyjazd na Kasprowy Wierch. Będziemy musieli zabrać do Zakopanego parasolkę i po prostu ciepło się ubrać. Dotyczy to w szczególności nocy, ponieważ w Zakopanym wieczorami i nocą temperatura na początku maja ma spadać wynosząc od 4 do 6 stopni Celsjusza. Mimo wszystko wypad weekendowy w góry może okazać się udany, wiele zależy bowiem nie tylko od pogody, ale od naszego podejścia i organizacji czasu.

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017: Sprawdź pogodę na zimę 2017 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2016

Pogoda na grudzień 2016

Pogoda na grudzień 2016: Sprawdź pogodę na grudzień 2016 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2016 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2016: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Weekend majowy 2017 pogoda w Zakopanym?

pogodajnia na Facebook'u