Weekend majowy 2017 pogoda w górach


Pogoda na weekend majowy 2017 w górach

Wybierasz się w góry podczas długiego majowego weekendu? Pewnie podobnie postąpi naprawdę wielu Polaków, ale rozważnym posunięciem będzie sprawdzenie wcześniej planowanej na ten okres pogody. Może się bowiem okazać, że aura nie będzie sprzyjała górskiej wędrówce, a raczej wypoczynkowi w knajpkach i innych zadaszonych atrakcjach. Poniżej przedstawiam pogodę dla Wisły, jednego z popularniejszych górskich kurortów.

 

W Wiśle możemy czuć niedosyt z racji panującej tutaj aury podczas długiego weekendu. Będzie ciepło, ale nie o taką aurę nam chodzi, w maju jesteśmy przyzwyczajeni do lepszej pogody. W dzień podczas 1 maja ma być 18 stopni na plusie, dzień później synoptycy zapowiadają 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być na koniec długiego weekendu czyli 3 maja, kiedy prognozy mówią o 15 stopniach powyżej zera.

 

Pierwsze dwa dni majowego weekendu będą pogodne i słoneczne, czeka nas duża dawka ciepłych i ogrzewających promieni słońca, a zachmurzenie będzie naprawdę niewielkie. Przez to odczuwalnie może być cieplej niż wynika to z prognoz. Gorzej 3 maja, kiedy chmury mają całkowicie zasnuć niebo i zrobi się dość szaro. Pogoda na pewno nie będzie sprzyjała spacerom, chyba że ciepło się ubierzemy.

 

Najgorzej prezentuje się sprawa z opadami deszczu, ponieważ aktualnie te zapowiadane są na każdy dzień majowego weekendu, na szczęście jedynie w przelotnej formie, co daje nam nieco nadziei na znośną aurę. W najgorszym wypadku trzeba zaopatrzyć się w parasolkę i nie przejmować niekorzystną pogodą, raczej korzystając z wypoczynku i dni wolnych od pracy.

 

Podczas takiej pogody możliwe jest wyjście w góry, ponieważ synoptycy nie zapowiadają burz ani mgły. Trzeba tylko ciepło się ubrać i uważać na stokach, gdzie może być ślisko. Może podczas takiej aury nie spaceruje się przyjemnie, ale jeśli ktoś bardzo chce wyjść w góry to ma taką możliwość, w końcu są ludzie którzy za wszelką cenę chcą wykorzystać wolne, nie zwracając uwagi na niekorzystną pogodę.

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017

Pogoda na zimę 2017: Sprawdź pogodę na zimę 2017 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na grudzien 2016

Pogoda na grudzień 2016

Pogoda na grudzień 2016: Sprawdź pogodę na grudzień 2016 w Polsce - czy grudzień będzie mroźny? - sprawdź...
Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016

Pogoda na Boże Narodzenie 2016: Sprawdź pogodę na Boże Narodzenie 2016 w Polsce...
Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2017

Pogoda na styczeń 2016: Masz możliwość wyjazdu na urlop w styczeniu? W takim razie powinieneś się na to zgodzić....
Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5
Poleć:

Sprawdź pogodę w Twoim mieście:

Pogoda w Twoim mieście
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz
Częstochowa Gdańsk Gdynia
Gliwice Gorzów Wielkopolski Jarocin
Katowice Kielce Koszalin
Kraków Krynica-Zdrój Lublin
Łódź Nowy Sącz Olsztyn
Opole Poznań Przemyśl
Rzeszów Suwałki Szczecin
Tarnów Toruń Wrocław
Warszawa Zakopane

Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Weekend majowy 2017 pogoda w górach?

pogodajnia na Facebook'u